samedi 14 mars 2015

Polukružno okretanje

Ispričavam se ako ovakva tema negdje ima, slobodno obrištite...



Ali jako me zanima.



Zadnja 2 tjedna dosta često koristim rutu do posla gdje se moram polukružno okrenuti.

Uglavnom, primjetio sam da velika većina ljudi ne zna pravila ili ih jednostavno nije briga.

Pa me zanima, dali u autoškolama različito uče ljude pa svatko ima svoju teoriju što je pravilno ili kao što sam napisao ljude nije briga.



Primjer sa slike:





Ja sam plavi auto, koji je u traci samo za lijevo skretanje i dozvoljeno je polukružno.



Crveni auto je u traci za ravno i desno.



Kada se meni pali zeleno, tada se i crvenom autu pali, ali njemu samo pomoćno.

Dakle, logikom kojojm sam ja prošao autoškolu, ja imam prednost i kada polukružno skrećem, crveni auto treba stati i pustiti mene da prođem, iz razloga što je njemu pomoćno zeleno, a meni puno. (I takvu sličnu situaciju sam imao na testu, sa time da sam ja bio ovaj sa pomoćnim zelenim.)

Apsolutno niti jedan auto mi nije stao, ne samo da nije stao, nego su trubili, jer kao ja sam kriv.



Pa me zanima mišljenje odnosno iskustva ostalih vozača.

(Još samo da napomenem, meni je gotovo ne moguće skrenut u prvu, a i na knap je u drugu traku jer imam SUV, pa mu treba dosta prostora što se toga tiče, mada to ne mjenja situaciju o tome tko ima prednost.)





Polukružno okretanje

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire