mardi 1 avril 2014

Odnos prema ljudima koji rade s ljudima

Nisam ziher da li je ovo pravi podforum ali ajmo probati.



Svi bi mi voljeli da nemamo stresa u životu i da su svi fini prema nama ali to je u stvarnosti teško ostvarivo. Svi idemo u dućane, fast foodove, zovemo službe za korisnike... Te me zanima kakvi ste prema ljudima koji tamo rade? Jeste li se ikad derali ili bili agresivni? Naravno da se nekad zna dogoditi da je usluga možda lošija nekad ali ja si to opravdavam time što svi ti ljudi rade za minimalac i nikad im ne zamjeram. Ponekad spomenem kako mogu zamisliti kako je raditi na toj poziciji i odmah iza tužnog ili tmurnog lica dobijem smješak. To mi je tužno jer izgleda da te ljude uvijek gaze na poslu. Mnogo puta sam bila svjedok bahatog ponašanja kupca u primjerice nekom dućanu na blagajni. Meni je to čisti dokaz da ta bahata osoba nije nikad radila s ljudima i vjerojatno krati svoje poslovne sate u nekom uredu za računalom i uopće nema pojima koliko su neki poslovi teški (vrlo često i podcijenjeni i potplaćeni istovremeno). Ponekad vidim ljude za koje znam da rade s ljudima i onda ti isti budu bahati i bezobrazni prema "kolegi" koji radi identičan posao. Nije mi jasno kako osoba može raditi isti posao i jadikovat radi ponašanja kupaca/korisnika a onda poslije radnog dana otići u npr. neki dućan i biti isti onaj kupac/korisnik radi kojeg doživljava stres u svom radom vremenu. Evo recite koji tip osobe ste vi i neki vaš dojam.




Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire