dimanche 15 mars 2015

Zašto je tako teško uspijeti u moto-sportu? Što s talentom?

Ne znam kako trenutno objasniti tok svojih misli, ali potrudit ću se. Veliki sam freak za utrke bilo koje vrste na kompu, pogotovo volim auto-utrke i igre (Need for Speed, GRID, GTR). Nisam niti u F1 za baciti, ali ide mi puno gorše od auto-utrki. Vidim online neke zbilja odlične dečke kojima su auti, nekakav basic-setup i sam teorijski dio vožnje jako dobri. Viđam i dečke koji na tim svim igrama ruše sve moguće svjetske rekorde, viđam neke ljude čiji je racing-line jako dobar, gotovo savršen. Jedan od tih primjera je ovaj dečko - http://ift.tt/1AJT7BM . Naravno, kada ih gledam, kao da vidim sebe. Inače sam užasan u autu i vožnji auta. Nemam osjećaj za prostor, teško mi je šaltati jer mi je sistem šaltanja smješan. Ali sam zato jako dobar u kartingu. Karting sam vozio svega 2 puta u životu i oba 2 puta sam zasjao. Moj tata koji je to gledao sastrane ostao je zapanjen. Također, jednom prilikom sam se vračao s frendom doma, nije mu radio sat na autu, i onako sam instinktivno odgovorio: "Stavi ga u 5. brzinu, na 2000 okretaja, to bi ti trebalo biti oko 110-115 km/h". Također, čujem zvuk motora i ne moram niti gledati na sat da znam kad auto treba baciti u višu/nižu. Moj jedan drugi frend isto tako. Od kad je prije 5-6 godina kupio auto, bio je jako lijen popraviti sat, tako da nema niti okretaje, niti brzinomjer. I tih 6 godina vozi samo prema zvuku motora. Gotovo savršeno. Ne moram reči da prekrasno vozi auto i da je jako dobar vozač. Za sebe znam da sam loš vozač auta, ali mislim da sam u kartingu neizbrušeni dijamant. Nemam nikakvo znanje o autima uživo, nemam nikakvu vozačku vještinu, ono što imam je znanje u teoriji vožnje i mislim da bi karting bio moje savršeno vozno sredstvo. Volio bih zbilja pokazati negdje svoje znanje o kartingu. Vjerujem da i ovdje ima dobrih vozača, koji su se nekoliko puta zapitali; " .. zašto ne otiđem dalje u ovome?". Imam ljubav prema automobilima, utrkama i vožnji, i volio bih to negdje pokazati. Gdje početi?





Zašto je tako teško uspijeti u moto-sportu? Što s talentom?

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire