Molim vas za pomoć... Kolike su šanse za otkriti krađu na poslu od strane kolega koji na istom rade i koji je najbolji način za riješiti taj slučaj?
Danas je mojoj majci na poslu u jednom poznatom trgovačkom lancu prilikom rada u prijepodnevnoj smijeni ukradeno 410 kuna. Novci su ukradeni iz novčanika koji se nalazio u torbici koja pak se nalazila u ormariću u svlačionici u kojoj pristup imaju sve zaposlenice, njih oko petnaestak. Novci su ukradeni u dva navrata, prvo 200 kuna (mama je to primijetila u pauzi) i zatim još 210 do kraja radnog vremena. Kamere unutar svlačione ne postoje. O tome je obavijestila zamjenicu šefice koja joj je napomenula kako je njena greška to što ormar nije zaključala. Ona je nedavno prebačena u novi dućan (ista tvrtka) pa nije ni znala da se uz ormarić dobiva i ključ niti ju je itko o istom obavijestio. Svejedno, mislim da to nije opravdanje za pomiriti se s time da joj je netko od kolegica s posla ukrao toliki novac. Majci teško pada činjenica da i dalje mora raditi i pričati s potencijalnim kradljivcem, a trenutno na nikoga ne sumnja pa svakog smatra krivim.
Ne mogu podnijeti to što mi majka doživljava (tim više što zadnjih mjeseci stvarno svašta doživljava na tom poslu i to jako utječe na njezinu psihu pa i na mene), a općenito mrzim nepravdu pa da pitam vas iskusnije što nam je činiti?
Hvala na svakom savjetu
Danas je mojoj majci na poslu u jednom poznatom trgovačkom lancu prilikom rada u prijepodnevnoj smijeni ukradeno 410 kuna. Novci su ukradeni iz novčanika koji se nalazio u torbici koja pak se nalazila u ormariću u svlačionici u kojoj pristup imaju sve zaposlenice, njih oko petnaestak. Novci su ukradeni u dva navrata, prvo 200 kuna (mama je to primijetila u pauzi) i zatim još 210 do kraja radnog vremena. Kamere unutar svlačione ne postoje. O tome je obavijestila zamjenicu šefice koja joj je napomenula kako je njena greška to što ormar nije zaključala. Ona je nedavno prebačena u novi dućan (ista tvrtka) pa nije ni znala da se uz ormarić dobiva i ključ niti ju je itko o istom obavijestio. Svejedno, mislim da to nije opravdanje za pomiriti se s time da joj je netko od kolegica s posla ukrao toliki novac. Majci teško pada činjenica da i dalje mora raditi i pričati s potencijalnim kradljivcem, a trenutno na nikoga ne sumnja pa svakog smatra krivim.
Ne mogu podnijeti to što mi majka doživljava (tim više što zadnjih mjeseci stvarno svašta doživljava na tom poslu i to jako utječe na njezinu psihu pa i na mene), a općenito mrzim nepravdu pa da pitam vas iskusnije što nam je činiti?
Hvala na svakom savjetu
Krađa na poslu
Aucun commentaire:
Enregistrer un commentaire