dimanche 11 janvier 2015

Izbori 2015. - krah udruga civilnog društva i za ljudska prava

Vozeći se obalom Jadrana nakon izvršenog glasovanja na HR 1 slušam o rezultatima izlaznih anketa. Budući da sam jedno vrijeme djelovao u jednoj udruzi , prije izbora predsjednik udruge je zamolio da se u izbornoj kampanji ne aktiviramo jer smo "neprofitna, nepolitička,... udruga".

Jedna od govornica iz stožera Ive Josipovića je bila i gđa Borić kao predsjednica "Kišobrana". Ne želim komentirati njenu izjavu, nego bih zamolio one koji su u udrugama da mi odgovore je li politička aktivnost statutom dopuštenama udrugama i je li došlo do promjene zakonske regulative?



Ako je zakonska regulativa ostala ista (kao i kad sam ja bio u UO Udruge) znači li ova aktivnost i krah onoga za što se bori kišobran?



Hvala.





Izbori 2015. - krah udruga civilnog društva i za ljudska prava

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire