mardi 1 avril 2014

Vajmarski ptičar (Weimaraner)

Puno pasmina ima svoju temu pa vjerujem da je vrijeme da i vajmarci dobe svoju :)



Link na standard:

http://ift.tt/1pGLQjf



Sve sto cu dalje napisati je moje iskustvo sa pasminom!

Idealan pas za aktivne ljude sa dovoljno vremena i dobre volje :D

Strasno su privrzeni i vole blizinu ljudi, dok su sa druge strane jako nepovjerljivi prema nepoznatim ljudima. Za razliku od nekih lovackih pasa, iako ovi psi imaju tipican pticaraki karakter, lako se 'dresiraju' i dosta su poslusni. Takodjer su vrlo stabilni i premda imaju jako puno energije dosta su smireni. Za primjer; moja pticarka je vec sa 6mj pocela bacat na pod druge pse kad se prevec uzbude da se malo smire :lol:

Dosta su plasljivi (stekla sam dojam da je vecina pticara takva) ali kako odrastaju su i dosta razumni -kad ih nesto preplasi razumno tome pristupe; posnjofaju, pregledaju, pa onda procjene jel se treba bojat ili ipak ne.

Svi vajmari koje sam do sad upoznala se super slazu sa svim psima i bez problema ih se da naucit na suzivot sa drugim, manjim zivotinjama. Od moje pticarke tata zivi sa tvorem od svoje 2. godine, znaci nisu od malena zajedno.

To nikako nije pas za setnju po kvartu! Imaju puno energije i ako se ista ne usmjeri dobro mogu postat destruktivni i skloni sranjima. Isto tako ih 5km trcanja nece umorit. Iziskuju puno i fizicke, a i mentalne stimulacije.

Zapravo je jako ocito da su to u osnovi radni psi; svako malo im treba neki novi izazov inace im postane dosadno, a to isto moze zavrsit lose :zubo:

Skoro sam zaboravila napisat da uz dobru narav ide i dobar, vecini neobican, izgled :)



To je to za sada :)

Ako netko ima iskustva ili misljenje o pasmini bilo bi lijepo da to podjeli sa nama :)




Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire