Započinjem ovu temu potaknut anketom tko je kriv za ovakvo stanje u državi.
Ljudi nažalost od drveća ne vide šumu.
Ajmo opisati ekonomski život prosječnog hrvata od njegovog rođenja pa do smrti.
Rodi se u državnoj bolnici, kreće u vrtić koji subvencionira grad ili država, kreće u osnovnu školu koju mu plaća država, zatim srednja škola također plaćena od države, nakon toga se upisuje na fakultet većina na način da plaća djelomično sama dio država, država ovdje sudjeluje i u smještaju prehrani plus raznorazne druge pomoći studentima. Zasigurno nije zgorega napomenuti kako ima puno upisa na fakultete preko veza te se je znalo dobiti mjesto u domu na isti način i trgovati sa istim. Nakon završenog fakulteta neko vrijeme traži posao (u većini slučajeva vezu) pronalazi posao ( prijatelja od strica) koji ga zapošljava u državnoj, gradskoj službi tvrtci. Tamo radi na mjestu koje je malterne izmišljeno i produktivnost mu je nešto iznad nule ( kad je na bolovanju sve najnormalnije funkcionira). Sa pedeset odlazi u mirovinu koju začudo dobiva od države.
Postavio bih pitanje raznoraznim socijalistima i inima dali nas je to dovelo u krizu ili nešto drugo.
Ljudi nažalost od drveća ne vide šumu.
Ajmo opisati ekonomski život prosječnog hrvata od njegovog rođenja pa do smrti.
Rodi se u državnoj bolnici, kreće u vrtić koji subvencionira grad ili država, kreće u osnovnu školu koju mu plaća država, zatim srednja škola također plaćena od države, nakon toga se upisuje na fakultet većina na način da plaća djelomično sama dio država, država ovdje sudjeluje i u smještaju prehrani plus raznorazne druge pomoći studentima. Zasigurno nije zgorega napomenuti kako ima puno upisa na fakultete preko veza te se je znalo dobiti mjesto u domu na isti način i trgovati sa istim. Nakon završenog fakulteta neko vrijeme traži posao (u većini slučajeva vezu) pronalazi posao ( prijatelja od strica) koji ga zapošljava u državnoj, gradskoj službi tvrtci. Tamo radi na mjestu koje je malterne izmišljeno i produktivnost mu je nešto iznad nule ( kad je na bolovanju sve najnormalnije funkcionira). Sa pedeset odlazi u mirovinu koju začudo dobiva od države.
Postavio bih pitanje raznoraznim socijalistima i inima dali nas je to dovelo u krizu ili nešto drugo.
Aucun commentaire:
Enregistrer un commentaire